Barokní doteky Plzeňského kraje
- středa, 22 červen 2022
- pátek, 26 srpen 2022
- od 22. června do 26. srpna 2022
- Bärnau, Historický park
Výstava na téma Mecenáši doby baroka je doplněna hravou částí pro dětské návštěvníky.
Barokní poklady 2019
Magazín o kulturních památkách a akcích v Horních Frankách, Horní Falci a Dolním Bavorsku a na české straně v Plzeňském a Karlovarském kraji.
Vyšla barokní kuchařka
Právě v těchto dnech vychází barokní kuchařka paní Miroslavy Kuntzmannové "Chuť a vůně baroka", která udělá radost všem milovníkům barokního jídla a mlsání.
Trestní zákoník Josefa I.
Trestní zákoník Josefa I. - „Constitutio criminalis Josephina“ – Nové útrpné a hrdelní právo pro Království české, Markrabství moravské a Knížectví slezské (tzv. Josephina) je prvním zákoníkem s územní působností na všechny tři země českého království.
Benediktinka - Kneipův likér žaludkový
Z tajů klatovské barokní lékárny nabízíme recept na žaludeční Kneipův likér (lidově nazývaný "životabudič") - Benediktinku - jejíž účinek je prý zaručený! Tento likér připravovali zejména mniši pro lepší trávení. Těžko dneska říct, zda se tento likér připravoval i jinde, možné by to mohlo být. Recept na něj se jistě…
Barokní ctnosti a neřesti
I v období baroka se tehdejší člověk setkával ve svém životě se sedmi hlavními hříchy a sedmi hlavními ctnostmi. Za hřích bývá označováno úmyslné jednání či naopak nečinnost člověka, které je namířeno proti Bohu a lidem. Sedm hlavních hříchů je definováno již z doby papeže Řehoře I. Velikého na přelomu…
Marie Gabriela – milovnice umění a života
Marie Gabriela hraběnka Lažanská z Bukové, rozená Černínová z Chudenic se narodila kolem roku 1690 Tomáši Zacheu Černínovi a jeho manželce Zuzaně Renatě.
Domácí sýr, tvaroh a vařená pšenice s mákem
Nedílnou součástí potravy, která se v době baroka objevovala jak v měšťanské, tak i selské kuchyni, byl tvaroh. Konzumoval se nejen v přirozené podobě, ale používal se též k přípravě různých moučníků nebo pomazánek nebo se z něj vyráběl sýr. Dá se říct, že užití tvarohu v době baroka bylo…
Kapoun s citrónovou omáčkou
Kapoun může být jak vykastrovaný kohout, tak i vykastrovaný samec králíka. V obou případech jde o jemné a lahodné maso. Kapouni byli v době baroka velmi oblíbenou potravinou. Osobně jsem tento pokrm připravovala z pěkného domácího kuřete a výsledek byl vynikající. Doporučuji tuto jemnou a chutnou krmi vyzkoušet a poznáte,…
- Začátek
- Předchozí
- 1
- 2
- Následující
- Konec