Přední český hobojista Jan Adamus a soubor Musica Dolce Vita ve složení Daniela Demuthová - mezzosoprán, Žofie Vokálková - flétna, Zbyňka Šolcová - harfa přináší pestrou paletu barokních skvostů světových autorů. Na programu zazní díla Antonia Vivaldiho, Georga Friedricha Händela, Johanna Sebastiana Bacha a Georga Philippa Telemanna.
Jan Adamus patří k významným osobnostem současné klasické hudby. Jeho činnost směřuje od hry na hoboj, přes dirigování až k hudební vědě. V roce 1977 zazářil v soutěži Pražského jara, kde obdržel první cenu ve hře na hoboj. Prvenství v této soutěži mu otevřelo cestu na významná evropská i světová pódia. Koncertoval např. v Salzburgu (Festspielhaus), v Mnichově (Am Gasteig), v Norimberku (Meistersingerhalle), ve Španělsku, na Kubě, ve Spojených arabských Emirátech atd. Spolu s Josefem Sukem vystoupil v Rudolfinu ve Dvořákově síni na Mezinárodním festivalu Pražské jaro. Rovněž s Josefem Sukem natočil vůbec první CD v tehdejším Československu. V současnosti se Jan Adamus věnuje také dirigování. Je také činný v oblasti organizování koncertů - v roce 2013 působil jako umělecký ředitel „Festivalu Mitte Europa“. Jeho vědecko-objevitelská činnost našla uplatnění ve vydavatelství „Edition Kunzelmann“ ve Švýcarsku, kde vyšly tiskem Hobojové koncerty Carlo Besozziho a Josefa Rejchy.
Soubor Musica Dolce Vita působí na české hudební scéně od roku 2006. Trio vystupovalo v posledních letech na řadě mezinárodních i tuzemských festivalů a bylo hostem koncertních cyklů např. Moravské filharmonie Olomouc, Jihočeské komorní filharmonie či Teplické komorní filharmonie. Věnuje se interpretaci skladeb pro flétnu a harfu všech stylových období a ve spojení s písněmi a áriemi pro mezzosoprán prezentuje širokou škálu tematických koncertů (tříkrálový, velikonoční, mariánský, adventní, vánoční).
Vstupné: plné 200,- / slevy 150,- (studenti, důchodci)
Vstupenky na místě koncertu i v předprodeji na www.plzenskavstupenka.cz
Kostel Nanebevzetí Panny Marie je součástí bývalého františkánského kláštera a patří mezi nejstarší v Plzni. S výstavbou areálu bylo započato patrně krátce po založení Nové Plzně, tedy po roce 1295. Barokní úpravy proběhly v 17. století v souvislosti s opravami po zpustošení za třicetileté války, kdy byla Plzeň dobyta vojsky generála Mansfelda. K severní lodi byla přistavěna oktogonální kaple sv. Antonína Paduánského a přestavbou prošla věž kostela. Na prováděných barokních úpravách se v letech 1723 až 1724 podílel i Jakub Auguston, konkrétně barokní přestavbou západního průčelí kostela.
Pořádá spolek Koncerty Plzeňsko, z.s. za finanční podpory Plzeňského kraje.
www.koncerty-plzensko.cz