Deset výstavních panelů seznamuje návštěvníka s celou šíří dochovaných významných krajinných prvků - klášter a jeho zázemí, barokní dvory, sochy a sousouší, drobné stavby, křížky, ale i památné stromy, rybníky nebo staré cesty. Výstava se věnuje také komentovaným procházkám a pěším poutím v krajině, které pořádá Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici.
Důležitou skutečností prezentace současné krajiny je od roku 2019 zapojení do mezinárodního projektu Cisterscapes (Cistercian landescapes connecting Europe), zahrnujícího celkem sedmnáct klášterních krajin Evropy – Německa, Rakouska, Polska, Slovinska a Česka, a především udělení prestižního ocenění Evropské komise „Označení Evropské dědictví“ (European Heritage Label, EHL).
Výstavu je možné si volně prohlédnout v ambitu přízemí konventu kláštera během otevírací doby (út - ne od 10:00 do 16:30 hod.).
Komentovaná prohlídka s autorem výstavy Mgr. et Mgr. Pavlem Benešem (Centrum baroka, Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici) proběhne 18. 4. 2025 od 11 hodin.